›  PROJEKTY  › Erasmus+  ›  WASL

WE ARE STILL LEARNING

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který formou spolupráce a mobilit podporuje profesionální
rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zvalitnění výuky či práce s mládeží.

V rámci Klíčové akce 1 (KA1) pro školní sektor mohou mateřské, základní a střední školy vysílat své pracovníky
do zahraničí s cílem jejich dalšího profesního rozvoje. Účastníci mobilit si tak zdokonalí znalosti cizích jazyků,
zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů
a získají smysl pro evropské občanství a evropskou identitu.

Naše škola bude realizovat projekt WASL od září 2019 do srpna 2021.
Grant EU ve výši 26.631 € podpoří celkem 9 mobilit profesního rozvoje (staff training):

• 3 jazykové kurzy v Anglii,
  • 4 odborné kurzy v Portugalsku, Švédsku a Anglii,
  • 2 stínování (job-shadowing) na gymnáziích na Slovensku a v Německu.

Zprávy a fotografie z proběhlých mobilit naleznete v následujících příspěvcích a na Facebooku školy.

Získané zkušenosti učitelé sdílejí se svými kolegy s cílem zvyšovat kvalitu služeb, které škola poskytuje.

Z důvodu špatné zdravotní situace spojené s nákazou Covid-19, byl projekt prodloužen do 31. srpna 2022. Z důvodu bezpečnosti našich pedagogů došlo také u některých aktivit ke změně místa absolvování.

Malta - St. Julians

2. 8. 2021 - 13. 8. 2021

EC Malta, General English

Mgr. VRBOVÁ - jazykový kurz

Díky projektové podpoře jsem mohla absolvovat dvoutýdenní kurz anglického jazyka v zemi, kde je angličtina úředním jazykem. Přes všechny komplikace, které byly při cestování spojené s nákazou COVID-19, se výjezd nakonec podařil. Oproti plánovanému studiu v Londýně jsem si zvolila studijní pobyt na Maltě. K této změně došlo nejen z důvodu velkého rozvolňování protiepidemických opatření ve VB, což se jevilo příliš riskantní z pohledu ochrany zdraví, ale také z důvodu odchodu Velké Británie z EU, což skýtalo problémy s logistikou výjezdu.

Jsem projektu velmi vděčná za možnost této formy vzdělávání. V kurzech, které jsou dostupné v naší zemi, postupují studenti především v teorii. Vybraná jazyková škola poskytla učebnice i veškerou podporu po celou dobu studia. Výuka se střídala v dopoledních i odpoledních hodinách. Učitelé byli erudovaní, ale přitom zábavní. Přesto své studenty neušetřili testů ani domácích úkolů.

Jazykový kurz probíhal první týden online formou, jelikož byly všechny jazykové školy od 14. 7. 2021 na Maltě uzavřeny. Druhý týden pobytu už byla umožněna prezenční výuka ve škole se spolužáky ze všech koutů světa, například z Itálie, Peru, Francie, Columbie, Japonska, Koreje. Výuka probíhala v přibližně desetičlenných skupinách. Do skupin byli žáci rozděleni na základě rozřazovacího testu, který bylo nutné vyplnit před odjezdem na Maltu. Výuka probíhala ve velmi rychlém tempu s neustálým důrazem na komunikaci. Velký podíl na zlepšení angličtiny mělo také každodenní setkávání se spolužáky mimo školu. Společně jsme objevovali krásy a zajímavostí Malty, relaxovali na skalnatých plážích, ale přitom neustále komunikovali v angličtině.

"Nelze zapomenout na tento krásný a poučný pobyt. Přála bych tuto možnost všem studentům anglického jazyka, kteří mají ostych mluvit a mají chuť na sobě pracovat."

Mgr. Iva Vrbová

4 copy 1.jpg (676 KB)

1.jpg (140 KB)  3.jpg (161 KB)  2.jpg (183 KB)

6.jpg (82 KB)