Michal Ševčík mezi nejlepšími žáky Moravskoslezského kraje

Náš žák Michal Ševčík ze septimy převzal v Rytířském sále frýdeckého zámku ocenění Nejlepší žák středních škol Moravskoslezského kraje ve školním roce 2023/24. Michal reprezentuje školu v mnoha soutěžích, jeho největším úspěchem je účast v celostátním finále Středoškolské odborné činnosti na Univerzitě Pardubice, kde se svou prací v kategorii tvorba a ochrana životního prostředí obsadil 7. místo. Má zkušenosti i s publikační činností, ve vydavatelství TAKTIK se stal spoluautorem Badatelského zápisníku z přírodopisu pro 2. stupeň základní školy. Ve svém volném čase se věnuje také dobrovolnické činnosti. Na snímku je se svou učitelkou Jiřinou Machancovou, která je na jeho úspěchy náležitě pyšná.

Miloš Kučera