Virtuální prohlídka školy

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

Sympozium - Rizika virtuálních sítí

Autor: Andre Fabián, Kristýna Buryová, Julie Dvořáková a Dominika S

sexting.jpg (21 KB)Dne 19.6. 2024 se žáci 1.B společně s paní učitelkou Zuzanou Kardošovou vydali na sympozium organizace Nebuď oběť, která má v náplni prevenci zaměřenou na moderní fenomény z oblasti virtuálního světa, jako jsou kyberšikana, sociální sítě, sexting, dezinformace, netolismus, umělá inteligence, sharenting, fishing a další.

Letošní ročník na téma Nebezpečí virtuálních sítí se konal na Krajském úřadě v Ostravě. Celý dopolední program se skládal z příspěvků týmů středních a základních škol Moravskoslezského kraje.

Níže jmenovaní se do programu aktivně zapojili, neboť vytvořili prezentaci s názvem Rizika (nejen) mladých, ve které se zabývali ponejvíce sextingem a kybergroomingem. Na této práci se podíleli Dominika Siudová, Andre Fabián, Julie Dvořáková a Kristýna Buryová a video jim pomohl sestříhat Tobiáš Hlavenka.

„Nebylo vůbec lehké předstoupit před 200členné obecenstvo žáků, učitelů a organizátorů a 15 minut prezentovat svou práci. Tréma nás po pár minutách opustila, když jsme cítili, že jsme posluchače zaujali nejen natočeným vtipným hraným vstupem. Děkujeme, že jsme se mohli tohoto inspirativního zážitku účastnit. Byla to výzva, která se neodmítá a posune nás dál. Již na konci akce jsme začali plánovat, jak být v příštím roce ještě o kus lepší.“

FOTOgalerie

Přípravné centrum Cambridge zkoušek