Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Slavnostní vernisáž výstavy Životní příběh Anne Frankové, Nechte mě být, jaká jsem.

Autor: Mgr. J. Janková
Zobrazeno: 1139x

anne_f.jpg (17 KB)V pátek 26. ledna  jsme v hudebně slavnostně zahájili výstavu s názvem Nechte mě být, jaká jsem – životní příběh Anne Frankové. Českou verzi vzdělávací výstavy, kterou zhotovil Anne Frank House v Amsterodamu, zapůjčil spolek Schola Fidentiae nebo-li Škola s(ebe)vědomí.

Jsme moc rádi, že se nám letos podařilo stát se hostitelskou školou a převzít štafetu v pořádání. Druhou část výstavy tvoří příběhy současných mladých lidí, kteří se ve svých životech setkávají z různých důvodů s předsudky a diskriminací.

Výstava pracuje formou vrstevnického vzdělávání (peer education). Během dvoudenního semináře, studenty a studentky, proškolily certifikované lektorky Marie a Eva ze spolku Schola Fidentiae. Studenti gymnázia nainstalovali výstavní panely a samotnou výstavou také provázejí. Pozvání na výstavu přijali i hosté ze základních škol v okolí. Hned v pátek 26. ledna jsme přivítali první návštěvu, a to žáky 7. ročníku ZŠ Prameny.

Proč právě teď a proč právě Anna Franková? 27. leden je Mezinárodní den památky obětí holocaustu. V českém kalendáři najdeme označení Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. V lednu před 79 lety, v roce 1945, jednotky Rudé armády vstoupily do koncentračního tábora v Osvětimi. Celkový počet obětí nacistického vraždění dosáhl 6 milionů. Je to číslo nepředstavitelné, neuchopitelné. Anne Franková je symbolem milionů, má tvář, příběh. Její poselství zůstalo prostřednictvím jejího deníku zachováno a je předáváno dalším generacím.

Ke vzpomínce a k uctění obětí holocaustu se může připojit každý z nás, ať už zapálením svíčky nebo krátkou vzpomínkou. Na Gymnáziu Karviná jsme se připojili k mezinárodní iniciativě #WeRemember. Připomínáme si tento důležitý den každoročně. A i letos jsme nezapomněli. #WeRemember.

FOTOgalerie

zeleninové řízky, vařený brambor s máslem, salát z červené řepy ...

pohankové rizoto se zeleninou a kuřecím masem, sýr, kyselý okurek ...
čtvrtek 20. 06.
22 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů