Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Provoz sekretariátu během letních prázdnin:

1. - 12. 7. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

12. - 21. 8. 2024 od 9.00 do 11.00 hodin

V termínu od 15. 7. - 9. 8. bude sekretariát školy uzavřen.

od 26. 8. 2024 běžný provoz školy

 

 

 

Společenskovědní exkurze Praha

Autor: Nikola Miškovič a žáci čtvrtého ročníku
Zobrazeno: 1236x

praha_2023.jpg (35 KB)V pondělí 11. 12. v brzkých ranních hodinách vyrazila početná skupina studentů čtvrtého ročníku spolu s panem učitelem Klupou na společenskovědní exkurzi do vánoční Prahy.

I přes náročné ranní vstávání jsme plni očekávání dorazili prvním vlakem do našeho hlavního města, ve kterém nás čekala prohlídka budov Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky. Měli jsme tak jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor, ve kterých působí naši volení ústavní činitelé a které mnozí známe pouze prostřednictvím médií. V podvečer jsme potěšili svého ducha navštívením skvělého humoristického divadelního představení Bez roucha v podání uměleckého souboru divadla Studio DVA.

Druhého dne dopoledne jsme se setkali s nesmírně zajímavým a inspirativním hostem, konkrétně s panem podplukovníkem Matoušem, zástupcem velitele elitního 43. výsadkového pluku v Chrudimi. Dozvěděli jsme se, jak funguje mezinárodní spolupráce členských zemí Severoatlantické aliance, jak vypadá struktura a organizace Armády České republiky i jak vypadá běžný den vojáka na misi v zahraničí. Poté jsme se opět přesunuli do budovy Poslanecké sněmovny, kterou nás provedl karvinský rodák a poslanec Petr Letocha. Dokonce jsme měli možnost z galerie nahlédnout na průběh skutečného parlamentního jednání.

Zbytek dne jsme strávili procházkou okouzlujícím velkoměstem ponořeným do adventní nálady.

Ve středu, v den našeho odjezdu, jsme ještě stihli navštívit besedu o Evropské unii v Evropském domě, než jsme se vydali navštívit dominantu Prahy a sídlo prezidenta, Pražský hrad. Po jeho prohlídce už jsme však museli zamířit směrem k nádraží a následně zpět do Karviné, i když se mnohým z nás domů ještě úplně nechtělo.

Z celé exkurze jsme si odnesli spoustu nových poznatků i společných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

FOTOalbum

Nikola Miškovič a žáci čtvrtého ročníku

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů