Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Příběhy bezpráví

Autor: Mgr. J. Janková
Zobrazeno: 1249x

bezpravi.jpg (49 KB)Měsíc filmu na školách a Příběhy bezpráví se staly již tradičními akcemi v harmonogramu školy. Hlavním mottem letošního ročníku Měsíce filmu na školách bylo Chceme dýchat. Inspirací se stal nový film 1989: Chceme dýchat, který se zaměřuje na tzv. závadovou mládež, do jejichž života zasahuje represemi komunistický režim.

Film zhlédli seminaristé Moderní historie, společně se svým učitelem Martinem Brzóskou sestavili provolání a vytvořili transparenty (vše poté prezentovali na studentském happeningu ve vestibulu školy ku příležitosti státního svátku 17. listopadu).

V rámci besedy s pamětníkem jsme přivítali pana Rostislava Němčíka. Se studenty sdílel své zážitky ze svého mládí, své zkušenosti s perzekucí a činností v disentu. Jsme spolupracující školou Paměti národa a na témata moderních dějin klademe důraz. Film a pamětník žákům umožňuje do dané doby lépe vžít.

Mimořádný projev k událostem 17. listopadu

Autoři: seminaristé MOHI

 

Okovy kolem našich rukou již dlouho uzurpovali z naší svobody. Zakazovali a diktovali nám co máme dělat, tomu je ale konec. Jsme tady z jediného důvodu, a tím je, že konečně můžeme. Můžeme se shromažďovat, můžeme číst knihy, které chceme, můžeme poslouchat hudbu, která se nám líbí, po letech diktátu se stáváme svobodnými. Můžeme dělat chyby a učit se z nich, můžeme studovat a vzdělávat se. Můžeme kritizovat, můžeme se hádat, můžeme argumentovat a nesouhlasit. Máme právo, a svobodu. Dnes tady ničíme pomyslné okovy a pomalu, ale jistě se přibližujeme k životě, o kterém konečně můžeme svévolně rozhodovat my sami.

FOTOalbum

zeleninové řízky, vařený brambor s máslem, salát z červené řepy ...

pohankové rizoto se zeleninou a kuřecím masem, sýr, kyselý okurek ...
čtvrtek 20. 06.
22 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů