Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Projekt ARV

Autor: Ing. B. Valová
Zobrazeno: 2626x

arv.jpg (43 KB)Žáci vyššího gymnázia Honza Vu a Michal Ševčík z kvinty, měli možnost se zapojit do projektu ARV. Projekt ČVUT – UCEEB v Praze společně s dalšími městy v různých státech (ČR – Karviná) má za cíl pod záštitou Evropské komise Horizon 2020 – Green Deal Call budování a rekonstrukci budov energeticky efektivním způsobem. V Karviné se jedná o pilotní projekt renovace budovy Polikliniky.

Spolupráce začala již začátkem školního roku, kde se žáci postupně seznámili s vedoucími projektu, ostatními žáky a poslechli si přednášky o energetických projektech probíhajících na území města Karviné.

Naši žáci společně s dalšími zástupci deseti karvinských škol během celého školního roku zpracovávali projekt vybrané budovy. Každý dvoučlenný tým si vylosoval budovu, kterou se snažil energeticky upravit (fotovoltaické panely) a navrhnout možná řešení na její energetické zvýhodnění, kvalitní životní prostředí a udržitelný vývoj. Žáci využívali terénního průzkumu a následného vyhodnocení pomocí softwaru a spotřeby energií. Získali tak řadu nových poznatků v oblastech energetiky a analýzy dat. 

V dubnu pak proběhla prezentace všech prací a žáci měli možnost porovnat své výsledky. Květnové slavnostní vyhlášení výsledků žákům přineslo krásné 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

FOTOalbum

zeleninové řízky, vařený brambor s máslem, salát z červené řepy ...

pohankové rizoto se zeleninou a kuřecím masem, sýr, kyselý okurek ...
čtvrtek 20. 06.
22 °C
24.6. 2024
Závěrečná klasifikační porada
28.6. 2024
Ukončení školního vyučování...

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

Přípravné centrum Cambridge zkoušek
WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů