Virtuální prohlídka školy

Během letních prázdnin bude možné navštívit sekretariát po předchozí telefonické domluvě
(tel. 596 311 197) každý pracovní den od 9.00 do 11.00 hodin.

Duševní zdraví a co dělat, když …

prednaska_1_mini.jpg (26 KB)Covidová situace způsobila u řady mladých lidí příznaky úzkostí a psychických poruch. Z tohoto důvodu se paní učitelce Mgr. Kardošové  podařilo zajistit velmi naučnou besedu s vyhlášenou klinickou psycholožkou Mgr. Ivou Hudcovou.

O besedu byl velký zájem a účastnili se jí seminaristé, budoucí maturanti z psychologie, ale také žáci nižších ročníků. Paní psycholožka nás ubezpečila, že psychické anomálie jako úzkostné stavy a panické ataky nejsou smrtelné.  Předala  nám jednoduchý postup,  jak  pomoci  sobě nebo druhým, pokud se ocitneme v akutním nepříjemném stavu.

Těšíme se na další setkání a doufáme, že se uskuteční v co nejbližší možné době  i když víme, že psychologové v ČR jsou obecně velmi vytížení.

Paní magistře Hudcové jsme velmi vděčni, její poznatky nás velmi inspirovaly. Odnesli jsme si velmi cenné informace. Děkujeme za skvělou akci!

Žákyně třídy 1. A :  Valentýna Kostelníková
Valérie Halamová