Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Naši vyslanci vyhráli cestu do Štrasburku!

Autor: Mgr. M. Brzá
Zobrazeno: 228x

ep.jpg (38 KB)Dne 10. 6. 2022 jsme se v Praze zúčastnili závěrečné ceremonie a vyhlášení vítězů projektu „Školy – vyslanci Evropského parlamentu“. 

Vyslanci naší školy si přijeli pro vítězství, o které se dělili s vyslanci z pražského gymnázia Nad Alejí. Programu, jehož cílem je šířit povědomí o Evropské unii a evropské parlamentní demokracii mezi mladými lidmi prostřednictvím poskytování aktuálních a praktických vědomostí, se žáci aktivně účastnili od prosince 2021 do května 2022. Jejich úkolem bylo v pravidelných měsíčních intervalech vytvářet takové aktivity pro ostatní žáky i učitele, aby se zamysleli nad tím, jak ovlivňuje EU naše životy, jaké výhody, ale i povinnosti nám členství v EU přináší, jaké to bylo předtím, než jsme do unie vstoupili a jaké to bude za 10 nebo 20 let.

Na začátku si desetičlenný tým stanovil ambiciózní cíl – získat hlavní cenu, cestu do Štrasburku, sídla Evropského parlamentu. Cíl splnili!

Moji milí, mladí Evropané, celou dobu jsem pozorovala vaši práci a vím, jaké mám štěstí, že vás mohu potkávat na naší škole. Jste mladí lidé se zájmem o dění kolem nás, s empatií, se schopností vyřešit problém a vést korektní dialog s respektem k názoru druhého. Jste kreativní a zodpovědní. S takovými mladými lidmi jako jste vy věřím, že dění v Evropě nabere ten správný směr!

Ocenění si zasloužíte a těším se, až společně zasedneme do lavic Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Gratuluji vám všem!

FOTOalbum

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů