Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Výrazný úspěch Kristýny Sichové

Autor: Mgr. M. Ledwoń
Zobrazeno: 381x

sich_mini.jpg (15 KB)Kristýna Sichová ze sexty získala v minulých dnech jedno z nejvyšších ocenění, které naši žáci v posledních letech vybojovali.

V ústředním kole České lingvistické olympiády obsadila 12. místo z padesáti účastníků, kteří se do českého finále této náročné soutěže dostali. Její cesta započala vítězstvím ve školním kole (celkový počet zúčastněných byl 1 943) a pokračovala regionálním kolem, kde získala páté místo.

Lingvistická olympiáda spočívá v řešení úloh, v nichž musí účastníci vyvozovat vztahy mezi jazykovými jednotkami neznámých jazyků a překládat a odvozovat další slova a slovní spojení. V tomto ročníku se soutěžící museli poprat například s litevštinou, skotskou gaelštinou, fidžijštinou, pukapukštinou, jazyky burušaskí nebo ibibio, ale také umělým jazykem solresol nebo Tolkienovým elfským písmem. Soutěž organizují Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Karlovy univerzity.

Gratulujeme Kristýně k jejímu úspěchu. Věříme, že ji lingvistika a jazyky budou bavit nadále a neztratí se ani v budoucích ročnících soutěže.

sich_3.jpg (222 KB) sich_diplom.jpg (68 KB)

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů