Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Naučit se JAK SE UČIT

Autor: Mgr. Z. Kardošová
Zobrazeno: 1064x

1.a_jak_se_ucit_mini.jpg (42 KB)Již čtvrtý měsíc si noví žáci zvykají u nás ve škole na nové učitele a spolužáky. 

S tím nemají žádný problém. Co některým dělá miniaturní vrásku na čele, je pokles prospěchu oproti základní škole, kdy se doma na zkoušení a písemky téměř nemuseli učit. Připravovat se nově do jednotlivých předmětů úsporně, aby nestrávili dlouhé hodiny odpoledne nad šprtáním, jim měl pomoci seminář „jak se učit“.

Během odpoledne pracovali nad různými úkoly zaměřenými na výběrovou pozornost, nabuzení soustředění, krátkodobou paměť, přenos pozornosti, motorickou, auditivní či zrakovou paměť.

Výsledky všech testů dopadly na výbornou, všech 46 žáků třídy 1.A a B, kteří měli chuť na sobě něco zlepšit, má nejlepší dispozice být úspěšným na gymnáziu.  A jaké žáci získali během rychlokurzu jednoduché doporučení?

Chce to během učení pouze odložit všechny nepotřebné rozptylovače v podobě mobilů, tabletů, vypnout sociální sítě a hudbu ve sluchátkách. Tyto „vyplňovače“ volného času se vůbec nemají rády s přípravou a učením na písemky a zkoušení, narušují pozornost a myšlení. Přeji všem žákům, aby již na pololetí dosáhli takových výsledků, jaké si přejí.

1.a_jak....jpg (496 KB) 1.b_-_jak.jpg (390 KB)

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů