Virtuální prohlídka školy

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Adaptační kurzy 1. ročníků

Autor: Metodik prevence Zuzana Kardošová
Zobrazeno: 1689x

adaptak_2021_mini.jpg (38 KB)Začátek školního roku s sebou přináší vytváření nových kolektivů, protože do prvních ročníků nastupují noví studenti z různých karvinských škol.

Odjezd tříd do Dolní Lomné s třídním učitelem s sebou nese očekávání, jaká bude moje nová třída, zda si najdu správné kamarády, zda budu platným článkem kolektivu. Podobná očekávání má i nový třídní učitel.

Prostředkem k utvoření dobrého kolektivu jsou různé typy her – seznamovací, komunikační, společenské či psychologické. Ne každý náctiletý je suverénní a hned středem pozornosti v nově se tvořících třídách. A k tomu adaptační kurzy slouží. Již večer se všichni nechají strhnout k bizarní zábavě – karaoke či nácviku tance. Malé primány navštívil na adapťáku i zástupce hasičů, náš bývalý student, Pavel Andráško  a Městská policie Karviná se svým služebním psem.  Na  zpáteční cestě do Karviné se všichni vesele baví a smějí historkám z pobytu.

Letos neměla 1.A, která do akce vyrazila jako poslední v pořadí, štěstí na slunné počasí, což se dle zaručených zdrojů stává maximálně jednou za deset let

adaptak_2021.jpg (1.01 MB)

FOTOalbum

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů