Virtuální den otevřených dveří

Během prázdnin bude sekretariát školy přístupný každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin.

Po předchozí telefonické domluvě je možné dohodnout i jiný čas.

Slavnostní předávání certifikátů Cambridge

Autor: Mgr. I. Charvotová

camb1_mini.jpg (68 KB)V průběhu letošního školního roku zorganizovala naše škola ve spolupráci s JŠ Cloverleaf pro naše žáky mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge Exams na úrovních A1-C1. ( Zkoušky jsou hodnoceny známkami A, B, C, kde výsledek A znamená, že uchazeč dosáhl vyšší úrovně než je daná zkouška.) Přestože celá příprava probíhala distančně, všech 42 přihlášených žáků zkoušky úspěšně zvládlo.

Největší zájem byl pochopitelně o zkoušky B2 a C1, hlavně ze strany 3. a 4. ročníků, neboť tito žáci mohou využít certifikáty při maturitní zkoušce, případně při přijímacím řízení na vysoké školy. Celkem 18 žáků dosáhlo úrovně B2, 8 žáků úrovně C1 a 4 žáci prokázali znalosti dokonce na úrovni C2. Úroveň C1 a vyšší zároveň otevírá studentům možnost vybrat si k dalšímu studiu některou zahraniční vysokou školu.

Pro žáky nižšího gymnázia se jednalo hlavně o možnost vyzkoušet si na vlastní kůži průběh mezinárodních zkoušek. 2 žáci primy absolvovali zkoušky YLE Movers, 2 žáci dosáhli úrovně A2 a 8 žáků úrovně B1. Slavnostní předání certifikátů proběhlo v úterý 22.6. v naší nové knihovně za účasti všech angličtinářů a pana ředitele Miloše Kučery. Všem srdečně blahopřejeme a přejeme úspěchy i v dalších letech.

camb1.jpg (457 KB)