Virtuální den otevřených dveří

Upozornění pro strávníky

Odhlášku obědů zakoupených na dny 24. až 29.6. 2021 bude možné provést nejpozději v úterý 22. 6. 2021
(do 9.00 hodin)!

Nehodou to začíná

Autor: Mgr. Zuzana Kardošová

nehodoutozacina.png (10 KB)Minulé úterý, v době konání písemných maturitních testů, se žáci vyššího gymnázia v rámci školního preventivního programu zapojili do interaktivního edukačního projektu „Nehodou to začíná“.

Lektorský tým ve složení PhDr. Ivan Douda – psycholog a drogový expert, Ing. Ondřej Rechner – dopravní expert, Bc. Alan Mejstřík – záchranář a expert na přednemocniční péči již dával tušit, že pořad zaujme.
Diváci byli po celou dobu vtaženi do děje, kdy se mohli otázkami a hlasováním aktivně zapojit do debaty.
Myslím, že žáci byli mnohými informacemi velmi překvapeni, a doufám, že poučení odborníků zužitkují v silničním provozu.

Zde je zpětná vazba zúčastněných žáků:
Překvapil mě FAS – o poškození plodu matek požívajících alkohol v těhotenství.
Uvědomil jsem si, že při pomoci druhým na silnici si musím obléct výstražnou vestu.
Líbil se mi přístup moderátora, udržoval „oheň v kotli“.
Překvapilo mě, že při volání sanity je možné určit lokaci pomocí čísel na pouličním osvětlení.
Zaujaly mě crash testy dopravních nehod a následky toho, když se nepřipoutáme.
Budu už vždy používat bezpečnostní pás.
Líbilo se mi komunikování s lektory přes aplikaci.
Jediná nevýhoda přednášky byla ta, že mi snížila sebevědomí, protože jsem zrovna odpoledne měla 1. jízdy v autoškole.
Zhrozila jsem se, že nepřipoutaní zadní pasažéři zabili při nehodě nárazem řidiče a spolujezdce.
Udivilo mě, kolik nezodpovědných řidičů používá mobil při řízení a že kvůli tomuto chování vzniká  stejný počet nehod jako pod vlivem alkoholu.

Děkuji všem žákům za spolupráci na této zprávě.

nehodoutozacina.jpg (232 KB)

vepřová pečeně, červené zelí, bramborový knedlík ...
30.6. 2021
Ukončení školního vyučování