Virtuální den otevřených dveří

Během prázdnin bude sekretariát školy přístupný každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin.

Po předchozí telefonické domluvě je možné dohodnout i jiný čas.

Beseda o Blízkém východě

Autor: Mgr. Monika Brzá

eurocentrum.png (5 KB)

Naši žáci a my učitelé jsme opět využili zajímavé příležitosti v online prostředí a společně jsme se zúčastnili besedy s paní Janou Hybáškovou. Paní Hybášková působila jako velvyslankyně EU v Namibii a Iráku, jako velvyslankyně ČR v Kuvajtu, Kataru a také Slovinsku, rovněž vedla Delegaci Izrael jako členka Evropského parlamentu. V Africe se věnovala rozvojové pomoci, z Blízkého východu má osobní zkušenosti s terorismem a vojenskými intervencemi. V současnosti působí jako Zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu vstupu Čechů do institucí EU a mezinárodních organizací.

Povídání o práci diplomata paní Hybášková prokládala svými osobními zážitky a fotkami. Beseda byla poutavá a osobní zážitky přidaly na atraktivitě. Problematika Blízkého východu je pro nás všechny obtížně pochopitelná a povídání s takovou osobností nás v chápání tohoto regionu kousek posunulo. Bylo patrno, že povídání s mladými lidmi považuje paní Hybášková za důležitou součást své práce.

Beseda byla zprostředkována Eurocentrem v Ostravě, kterému také tímto děkujeme a těšíme se na další příležitost!