Virtuální den otevřených dveří

Během prázdnin bude sekretariát školy přístupný každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin.

Po předchozí telefonické domluvě je možné dohodnout i jiný čas.

Projekt Akademie věd ČR VĚDCI DO ŠKOL

Autor: Mgr. Zuzana Kardošová

vedci.jpg (16 KB)

I našim žákům se již stýská po běžném provozu prezenční výuky, po kamarádech, po osobním kontaktu s učiteli.

Pedagogové se snaží neživou online výuku kořenit novými metodami, způsoby, jak zaujmout a vtáhnout své svěřence do akce.

Jednou z možností, jak žákům a studentům zpestřit ne vždy úplně zábavné online vyučování, je pozvat si do hodiny vědce.

S originálním nápadem přišla Akademie věd ČR. Projekt Vědci do výuky vznikl spontánně a nabízí pestrou škálu výzkumníků, kteří jsou připraveni po domluvě s pedagogem „vpadnout do výuky“.

Nejen žáci semináře psychologie, ale i další zájemci vyššího gymnázia, tuto neformální besedu zažili s paní doc. PhDr. Ivou Poláčkovou Šolcovou z Karlovy univerzity. „Vědecká hodina“ na téma emoce probíhala v naprosto uvolněné spontánní atmosféře, kdy všichni mohli klást paní docentce otázky bez ostychu, že se dotazují neodborně. Seminaristé psychologie mají dohodnutou ještě jednu výjimečnou hodinu, s další paní psycholožkou Psychologického ústavu AV. A jaký závěr jsme si odnesli? Usmívejme se, smějme se, pokud máme aspoň malinký důvod k radosti. Protože může přijít chvíle, kdy se nám nebude dařit ani umělý úsměv.