Virtuální den otevřených dveří

Upozornění pro strávníky

Odhlášku obědů zakoupených na dny 24. až 29.6. 2021 bude možné provést nejpozději v úterý 22. 6. 2021
(do 9.00 hodin)!

Tentokrát s panem Luďkem Niedermayerem!

eu_parlament.png (7 KB)

Opět se s vámi chci podělit o dojmy z besedy s panem Luďkem Niedermayerem. V dalším díle našeho seriálu besed, které absolvujeme s europoslanci a dalšími představiteli Evropského parlamentu, měli tentokrát naši žáci i učitelé možnost diskuze s bývalým víceguvernérem ČNB a dnes europoslancem Luďkem Niedermayerem. A zase se nám otevřely nové obzory! Jiný pohled na dění kolem nás – pohled ekonoma, bývalého bankéře a člověka s bezbřehými odbornými znalostmi a nedozírným přehledem - nás bezmála na 90 minut zavedl k tématům, jako je dnešní krize v Evropě, ekonomická situace v ČR, uhlíková neutralita a alternativní zdroje energie. Máme o kousek větší přehled, umíme si na některé otázky dnešní doby lépe odpovědět a co víc, v našem evropském seriálu, který nekončí, máme šanci odhalit zákulisí rozhodování a fungování unie. Co už víme? Víme, že práce europoslance vyžaduje odbornost, všeobecný zájem a přehled, schopnost komparace problémů a hledání cest k jejich odstranění napříč mnoha státy a národy.

A co ještě nevíme, se určitě dozvíme při další příležitosti. A o zážitky z ní se s vámi opět ráda podělím!

Co na závěr? No jedině poděkování našim skvělým žákům!

Mgr. Monika Brzá

niedermayer.jpg (80 KB)

vepřová pečeně, červené zelí, bramborový knedlík ...
30.6. 2021