Virtuální den otevřených dveří

Během prázdnin bude sekretariát školy přístupný každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin.

Po předchozí telefonické domluvě je možné dohodnout i jiný čas.

Dějepisná olympiáda

Autor: Mgr. T. Florián

de_oly.png (64 KB)Úspěchy našich žákyň v okresním kole

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády, které má v tomto roce téma „Labyrintem barokního světa“. Soutěž probíhala, stejně jako školní kolo, ve dvou kategoriích. Naše gymnázium zastupovaly v silné konkurenci žákyně tercie Eva Svrčková a septimy Petra Gajďoková. Obě děvčata se na soutěž svědomitě připravovala, což dokládá jejich zájem o prostudování doporučené literatury, konzultace s vyučujícími a zejména pak jejich umístění.

Na základě preferencí zadavatele jsme okresní kolo pro naše soutěžící uspořádali v prostorách školy, samozřejmě za dodržení všech nezbytných hygienických a bezpečnostních opatření a dle platných nařízení vlády, ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Po dokončení práce jsme arch s odpověďmi zaslali e-mailem na zadanou adresu.

V kategorii první (nižší gymnázium) obsadila Eva Svrčková krásné 5. místo, s minimální ztrátou na medailové umístění. Této kategorie se účastnilo celkem 11 řešitelů. V druhé skupině (vyšší gymnázium) dosáhla Petra Gajďoková na vynikající 2. příčku v konkurenci 7 řešitelů. S ohledem na umístění a pravidla soutěže můžeme s hrdostí oznámit, že se oběma děvčatům podařilo postoupit do krajského kola, které by mělo, dle harmonogramu soutěže, proběhnout v polovině března. Do dalších bojů přejeme mnoho úspěchů.