Virtuální den otevřených dveří

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Během prázdnin bude sekretariát školy přístupný každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. 

Po předchozí telefonické domluvě je možné dohodnout i jiný čas.

Dějepisná olympiáda

Autor: Mgr. T. Florián
Zobrazeno: 652x

de_oly.png (64 KB)Úspěchy našich žákyň v okresním kole

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády, které má v tomto roce téma „Labyrintem barokního světa“. Soutěž probíhala, stejně jako školní kolo, ve dvou kategoriích. Naše gymnázium zastupovaly v silné konkurenci žákyně tercie Eva Svrčková a septimy Petra Gajďoková. Obě děvčata se na soutěž svědomitě připravovala, což dokládá jejich zájem o prostudování doporučené literatury, konzultace s vyučujícími a zejména pak jejich umístění.

Na základě preferencí zadavatele jsme okresní kolo pro naše soutěžící uspořádali v prostorách školy, samozřejmě za dodržení všech nezbytných hygienických a bezpečnostních opatření a dle platných nařízení vlády, ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Po dokončení práce jsme arch s odpověďmi zaslali e-mailem na zadanou adresu.

V kategorii první (nižší gymnázium) obsadila Eva Svrčková krásné 5. místo, s minimální ztrátou na medailové umístění. Této kategorie se účastnilo celkem 11 řešitelů. V druhé skupině (vyšší gymnázium) dosáhla Petra Gajďoková na vynikající 2. příčku v konkurenci 7 řešitelů. S ohledem na umístění a pravidla soutěže můžeme s hrdostí oznámit, že se oběma děvčatům podařilo postoupit do krajského kola, které by mělo, dle harmonogramu soutěže, proběhnout v polovině března. Do dalších bojů přejeme mnoho úspěchů.

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019
Ochrana osobních údajů