Virtuální den otevřených dveří

Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

 

Návštěva Alliance francaise v Ostravě

Autor: Mgr. R. Drábová
Zobrazeno: 961x

alliance_fr.jpg (21 KB)V pátek 2.10. se skupinka studentů francouzského jazyka vyššího gymnázia vypravila do Ostravy, aby navštívila výsostné území francouzského jazyka, kultury i gastronomie.

Alliance francaise je instituce působící v České republice v několika krajských městech. Zprostředkovává zájemcům o francouzštinu setkání s rodilými mluvčími, různé kurzy, složení mezinárodních jazykových zkoušek všech úrovní, frankofonní kulturní a společenské akce.

Přivítal nás pan ředitel Valentin Angevin a provedl nás prostorami Alliance, seznámil studenty s fungováním i historií této instituce, se vším, co jim může nabídnout. Strávili jsme příjemné dopoledne vyplněné různými aktivitami. Začali jsme snídaní a la francaise s přednáškou pana ředitele, následovala mezinárodní zkouška z francouzštiny nanečisto, vědomostní online kvíz a samozřejmě spontánní diskuse všech o všem. Po celou dobu se mluvilo výhradně francouzsky.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci našeho gymnázia a panu Valentinovi za milé a velmi přátelské přijetí. Myslím, že se podařilo to nejdůležitější – motivovat mladé lidi k dalšímu studiu cizích jazyků a složení mezinárodní jazykové zkoušky.

FOTOalbum

Za PK fr.j. Mgr. Radka Drábová

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06
IČ: 62331795

+420 596 311 197
kancelar@gym-karvina.cz
DS: 7wwfxjx

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019