Úvodní stránka | Gymnázium Karviná, příspěvková organizace

Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin 9.00 - 11.00 hodin. Telefonní kontakt na sekretariát: 596 311 197.

Projektové setkání s tureckou školou

Autor: Mgr. I. Vrbová

Začátkem února se na naší škole uskutečnilo setkání se žáky a učiteli z Adalya Koleji v turecké Antalyi. Náš projekt Erasmus+ No Stereotypes! je zaměřen na mezinárodní spolupráci, uvědomování si rozdílů a podobností, kulturu, tradice, toleranci a odbourávání stereotypů.

Během týdne nabitého programem se devět českých a devět tureckých žáků zúčastnilo několika seminářů a workshopů věnovaných tradicím, stereotypům, radikalizaci, sportu nebo hudbě.
Navštívili jsme radnici města Karviná, kde nás přijal náměstek primátora Andrzej Bizoń, zahráli si badminton, podívali jsme se do hornického muzea na Landeku, vyjeli na věž ostravské nové radnice a navštívili šikmý kostel svatého Petra z Alkantary. Během volných chvil se čeští a turečtí studenti poznávali a podnikali další společné aktivity.

Druhé projektové setkání žáků a učitelů se uskuteční v dubnu v Antalyi.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě akce podíleli, zejména hostitelským studentům a jejich rodinám.

FOTOalbum

Gymnázium Karviná