Úvodní stránka | Gymnázium Karviná, příspěvková organizace

Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin 9.00 - 11.00 hodin. Telefonní kontakt na sekretariát: 596 311 197.

Exkurze do nemocnice v Ráji

Autor: Mgr. Zuzana Kardošová

Dne 16.12. 2019  žáci 3.A, B navštívili Nemocnici s poliklinikou v Karviné - Ráji. V rámci exkurze si prošli většinu oddělení, například: laboratoř rutinní biochemie, porodní a novorozenecké oddělení, jednotku intenzivní péče, ARO, chirurgii, oddělení dialýzy či rentgenových vyšetření a mnoho dalších. Měli také možnost podívat se na živo na práci lékařů při operaci žlučníku či odstranění tukové bulky na krku. Zjistili, že všechna práce se neodehrává jen na operačních sálech, ale že lékaři musí pracovat i s velmi složitými přístroji, počítači a programy. Nejatraktivnější částí exkurze byla návštěva novorozeneckého oddělení, kde se žákům rozšířily úsměvy při kochání se malými novorozenci v postýlkách.  Náročnou anabázi  zakončili na transfuzní stanici. Zde si zopakovali z výuky biologie informace o krevních skupinách a mohli si zjistit, jakou krevní skupinu sami mají.

Žákům se návštěva moc líbila a odcházeli z ní s množstvím nových informací a zajímavostí o chodu nemocnice.

Tímto mockrát děkujeme nemocnici za umožnění exkurze a všem, kteří se nám po celou dobu věnovali.

Klára Thienelová, 3.A

(fotoalbum)