Úvodní stránka | Gymnázium Karviná, příspěvková organizace

Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin 9.00 - 11.00 hodin. Telefonní kontakt na sekretariát: 596 311 197.

Společenskovědní exkurze Praha 18. 11. - 20. 11. 2019

Autor: Ondřej Mechúr, Terezie Procházková

Žáci čtvrtých ročníků se vydali na společenskovědní exkurzi do Prahy, aby navštívili různé politické instituce a nabyli mnoho nových informací.

Exkurze trvala celkem tři dny a začala v pondělí odjezdem v brzkých hodinách. Po příjezdu do Prahy je čekala návštěva Poslanecké sněmovny. Průvodce měl proaktivní přístup a projev, takže žáci vyhodnotili čas strávený v dolní komoře Parlamentu ČR jako velmi přínosný.

V úterý navštívili Senát PČR, kde se dozvěděli o historii celého komplexu budov a kde také měli možnost prodiskutovat různá témata se senátory - panem Antlem a panem Sušilem. Poté je čekala přednáška s pilotem NATO kapitánem Kardošem, který vyprávěl o své práci a výcviku.

Ve středu exkurzi všichni zakončili v Evropském domě workshopem o EU, ve skupinách se zabývali problémy migrace, životního prostředí, fake news a vztahy s dalšími mocnostmi.

V průběhu celé exkurze žáci objevovali krásy našeho hlavního města a zavítali také na divadelní představení do kulturního centra La Fabrika.

Účastnici hodnotí akci velmi kladně a doufají, že jim nabyté informace pomůžou i k úspěšnému složení maturitní zkoušky, která je čeká na jaře.

FOTOalbum

Gymnázium Karviná