›  PROJEKTY  ›  Pokusné ověřování

POKUSNÉ OVĚŘOVÁNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PAMĚŤOVÝCH INSTITUCÍ DO ŠKOL

Pokusné ověřování

Naše škola, jako jedno ze dvou gymnázií v Moravskoslezském kraji, získala v letošním školním roce finanční prostředky MŠMT na realizaci pokusného ověřování s názvem Vzdělávací programy paměťových institucí do škol.

Cílem pokusného ověřování je ověřit rozsah a dopad využívání vzdělávacích programů muzeí a památníků školami pomocí zážitkové pedagogiky a oživené historie ve společenskovědních předmětech za účelem zkvalitnění výuky.
Ověřit zájem škol o využití muzejních edukačních programů a jejich zapojení do výuky.
Ověřit, jak finančně náročná je pro školy návštěva muzea či památníku a určit průměrnou částku, kterou třída zaplatí.
Ověřit výši poskytovaného normativu na žáka s ohledem na realizaci aktivit ověřovaných v rámci pokusného ověřování.