Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Byli jsme na Envofilmu 2018

Autor: Mgr. Martin Brzóska
Zobrazeno: 734x

Ve čtvrtek 18. 10. se v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice v Českém Těšíně konalo finále třetího ročníku Envofilmu – přehlídky žákovských filmů s environmentální tématikou. Soutěž probíhala v kategoriích: Nejlepší film ZŠ, Nejlepší film SŠ, Cena laické poroty, Nejlepší českotěšínský film, Nejlepší zahraniční film a Celkový vítězný film. Do finálového klání byly tentokrát nominovány dva snímky z produkce Gymnázia Karviná.

 

Prvním z nich byl snímek „Víš, kolik vody potřebuješ?“, na kterém se podílel kolektiv členů kroužku GLOBE ve složení Veronika Antlová, Jakub Klapka, Jakub Vorel, Vojtěch Dráb a Jakub Knispel. Film mapuje běžný den studenta karvinského gymnázia a zaměřuje se na jeho denní spotřebu vody, včetně skryté vody potřebné pro produkci potravin.  Druhým nominovaným snímkem, který si odnesl cenu laické poroty, byl „Mulda-man“, jehož tvůrcem byl Antonín Balon. Snímek je vizí postapokalyptického světa, ve kterém přežívá pouze zvláštní stvoření žijící na haldách a odkalištích.

Všem tvůrcům děkujeme za reprezentaci školy a úsilí, které zpracování svých filmů věnovali. Věříme, že se zúčastní také následujícího ročníku Envofilmu.

fotogalerie

pečené kuře, zeleninová kaše ...

bramborový guláš, celozrnné pečivo, ovoce ...
12.7°C
1
21.6.2019
Závěrečná klasifikační porada
28.6.2019
Ukončení školního vyučování

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06

Gymnázium Karviná
+420 596 311 197

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019