Pythagoriáda

Školní kolo matematické soutěže zná své úspěšné řešitele!

V měsíci lednu se žáci primy, sekundy a tercie zapojili do školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. V průběhu 60 minut musí žáci vyřešit 15 úloh. Úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší aspoň 10 příkladů a získá tím 10 bodů. V letošním roce se nejvíce dařilo a nejvíce příkladů vyřešily Adéla Orszulíková z primy a Karolína Onderková z tercie. Obě získaly 12 bodů. O bod méně získali Šimon Tureček z primy, Eva Svrčková a Honza Huy Son Vu ze sekundya Vojtěch Swaczyna Anežkou Laryšovou z tercie. Do okresního kola jako úspěšní řešitelé postupují též Dominik Kokoška z primy, Matěj Klus ze sekundy a terciáni Alena Szotkowská, Beata Böhmová, Adam Kubátko, Tereza Mynářová a Matouš Hudec.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme v březnu v okresním kole hodně úspěchů!

Za PK matematiky Mgr. Pavlína Hovorková

...
21.4. 2020
Klasifikační porada a třídní schůzky