Ohlédnutí za DofE 2019

Autor: Mgr. M. Ledwoń

V letošní sezóně splnilo své cíle Mezinárodní ceny Vévody z Edinburghu celkem osm studentů naší školy.

Natálie Tkáčová, Matěj Zeman, Jakub Walica, Michaela Pištěláková a Eliška Sikorová získali stříbrný odznak. V rámci svých aktivit například pomáhali s organizací koncertů, hráli na hudební nástroje a streamovali na Twitchi. Svou expedici si odbyli v Lednicko-valtickém areálu, kde dokumentovali církevní památky. Certifikáty prokazující splnění programu DofE, které mohou využít například při přijímacím řízení na zahraniční univerzity, si převzali na ceremonii v pražském Karolinu.

Karolína Krúpová, Vojtěch Dráb a Aneta Životská v rámci bronzové úrovně prováděli meteorologická měření a věnovali se gymnastice nebo krasobruslení. Jejich bronzová expedice se odehrála v Beskydech, kde fotografovali hmyz. Bronzová ceremonie se letos poprvé uskutečnila v Ostravě na zámečku ve Vítkovicích, kde našim žákům předával jejich certifikáty náměstek hejtmana MS Kraje Stanislav Folwarczny a ředitel DofE v Česku Tomáš Vokáč.

O programu DofE si můžete přečíst více v článku na Deník.cz, kde o své zkušenosti píše Michaela Pištěláková ze 3.B.

Gymnázium Karviná