28 nových dobrovolníků!

Autor: Mgr. Zuzana Kardošová

Tradičně i v tomto školním roce se konal nábor žáků pro dobrovolnickou činnost a následné nutné proškolení koordinátorkou společnosti ADRA.

Přihlásilo se 28 žáků vyššího gymnázia, kteří pravidelně ukrojí ze svého volného času a budou v odpoledních hodinách docházet do některého zařízení pod patronátem neziskových organizací Adra a Slezská diakonie. Mají  jedinečnou možnost poznat autentické prostředí a načerpat cenné zkušenosti v Domově Benjamín, v NsP Karviná Ráj nebo v zařízení Hosana. Volné chvíle svým svěřencům mohou vyplnit zpěvem, hraním na hudební nástroje, vzpomínáním se seniory nad fotografiemi z mládí, procházkou či hraním deskových her. Oblíbenou volbou nových dobrovolníků je doučování dětí z pěstounských a sociálně znevýhodněných rodin. Pestré zážitky v práci žáci jistě zúročí při následném studiu či profesním životě.

...
21.4. 2020
Klasifikační porada a třídní schůzky
7.5. 2020