Vítejte na internetových stránkách
Gymnázia Karviná

Mezinárodní středoškolský MOOT COURT

Autor: Mgr. Zuzana Kardošová
Zobrazeno: 334x

V lednu tohoto roku se skupina žáků 2. a 3. ročníku nadchla zcela novým formátem soutěže z oboru práva. Na začátek bylo potřeba napsat v týmu tří osob vyjádření k zadané  kauze.

Hodnocením více než 80 podaných kauz porota v Olomouci oddělila kvalitu od průměru a do oblastního kola Právnické fakulty UPOL postoupilo od nás jedno družstvo ve složení Veronika Gilarová z 3.B,  Klára Rybaříková a Gabriela Janíčková ze VII.X

A začalo přituhovat. V dalším kole opět děvčata zpracovávala  obhajobu zadané kauzy dle přesných pravidel soudního procesu. K tomu jim byla částečně nápomocna bloková výuka na fakultě, které se účastnily v únoru. Nicméně smekám pomyslný klobouk, neboť jsem přesvědčena, že takto precizně by to ani mnohý student práv nezvládl.

V pátek 12.4. 2019  týmy obhajovaly své návrhy před skutečnými soudci. Atmosféra v soudní síni byla nerozeznatelná od skutečného soudního jednání. Soutěžící museli pohotově reagovat na výroky protistrany a doplňující otázky soudců.

I když děvčata nepostoupila do mezinárodního kola, tato zkušenost je nepřenosná. Ušly velký kus cesty ke svému vysněnému cíli studovat práva.

A já skládám děvčatům velký dík za hodiny práce při sepisování a nad studiem soudní kazuistiky.

K nahlédnutí práce našich studentek.

  

 

pečené kuře, zeleninová kaše ...

bramborový guláš, celozrnné pečivo, ovoce ...
12.56°C
2
21.6.2019
Závěrečná klasifikační porada
28.6.2019
Ukončení školního vyučování

Gymnázium, Karviná, příspěvková organizace
Karviná-Nové Město, Mírová 1442, 735 06

Gymnázium Karviná
+420 596 311 197

WEBdesign: Jan Swiatkowski & matuteam 2019